BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kelios eilutės apia Paksą

Manau, kad daugelis iš Jūsų esate susipažinę su vakar “Lietuvos Ryte” spausdinamu straipsniu apie Lietuvos politikos gėdos - R. Pakso - mentorių ir “draugelį” p. Borisovą. Jeigu neturėjote tokios galimybės - straipsnį galite rasti čia lietuviškai ir originalo kalba čia.

Pats p. Borisovas mums įdomus tik tiek, kad buvo vienu pagrindinių Pakso “prezidentinės” kompanijos strategu ir, kad tarpininkavo tarp “LukOil” ir Pakso spręndžiant finansavimo klausimus. Įdomiausia šio straipsnio dalis ta, kurioje aiškiai išreikštas Pakso politikos ir dabartinės Rusijos politinio elito santykis:

“Интересно во всей этой истории то, что Паксас был единственным в
Прибалтике политическим деятелем, который хоть в какой-то мере считался
с интересами России, например, лоббировал проект продажи Мажейкяйского
НПЗ российскому «ЛУКОЙЛу». Сейчас операции западных политиков и
бизнесменов по сдерживанию экспансии российского бизнеса в Европу у
всех на слуху, а ведь одной из первых таких историй была именно
отставка пророссийского президента Литвы, случившаяся из-за столь
странного приятельства с Борисовым.”

Nors leidinio, kuriame publikuotas visas straipsnis pabadinimas turi sąsajų su laisve ir nepriklausomybe, tačiau tai tik žodžių žaismas, kuris neturi nieko bendro su realybe. Laikraštis valdomas Kremliui lojalių žmonių, todėl reiškiama tik suderinta su Kremliaus “doktrina” pozicija.

Todėl itin keista, kad publikuojama aukščiau minima pastraipa, kurioje aiškiai nurodomas korupcinis Pakso ryšys su “LukOil”. Be to visas straipsnis “dainuoja ditirambus” šiais personalijai. Meluočiau, kad mane tai stebina. Paksas ir jo komanda visada buvo itin glaudžiais ryšiais susijusi su dabartinės Rusijos politiniu (= ekonominiu) elito. Šie ryšiai visada buv ir bus vasalinio pobūdžio nes su “krmininaldemokratais” save sieja švelniai tariant nerespektabilios personalijos (vien ko verti Ačas, Mazuronis, Šiurkus (įdomu, kodėl jis pasikeitė pavardę ir dabar save vadina Šukrumi?)).

Keisčiausia šioje situacijoje yra tai, kad Lietuvoje vengiama aptarinėti tokią ir panašią informaciją, nors ji pakankamai plačiai žinoma. Dažniausiai apie Pakso “vojažus” į Maskvą ir ryšius su tenykščiais “vadais” atvirai kalbama (kaip nebūtų keista) Rusijos žiniaskladoje. Informacija apie Pakso “lojalumą” rytiniam kaimynui dažniausiai publikuoja atvirai prokremliškuose leidiniuose ir tik tada kai suintensyvėja Maskvos klanų tarpusavio kovos (paskutinį kartą info apie Pakso mėnėsius praleistus minant Rusijos valstybinių institucijų slenksčius buvo pasirodžius beveik prieš metus Modesto Koleravo įkurtame portale regnum.ru).

Norėtųsi tikėti, kad ateityje paprasti Lietuvos piliečiai gaus daugiau info apie “kriminaldemokratines” politines jėgas ir jų tariamą lojalumą Maskvos siuzerenams.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Огромное человеческое спасбо!

Rašyti komentarą