BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šaunuoliai britai!

Neslėpsiu - jau labai seniai esu britofilas. Mėgstu klasikinę britų kultūrą, o ir modernioji taip visai prie širdies. Tačiau šiandienos įvykis mano prielankumą šiai salos valstybei padidino kelis kartus.

Neabejoju, kad tie, kurie bent šiek tiek domisi politinėmis aktualijomis žino, kad pastaruoju metu tarp Rusijos ir Didžiosios Britanijos auga įtampa dėl pirmosios atsisakymo išduoti antrąjai vieną žmogžudyste įtariamą personą. Ta persona Andrejus Lugovojus, kuris nors dabar ir “civilis”, bet glaudžiais ryšiais susijęs su saugumiečių klanais žmogus.

Įtampa augo jau beveik mėnesį kol galų gale britai suvokė, kad dabartinis politinis elitas Rusijoje - žmonės, kurie nežaidžia pagal diplomatines ir tarptautinės teisės taisykles, ir jie supranta tik konfrontacijos kalbą. Todėl šiandien Londone buvo priimtas sprendimas išsiųsti keturis Rusijos diplomatus (net vieno diplomato išsiuntimas - ekstraordinari priemonė, o čia visi keturi) ir persvarstyti bendradarbiavimą tarp šių šalių.

Tvirta, bekompromisiška ir efektyvu. Tokių dalykų mes praktiškai nematome Lietuvos santykiuose su Rusija. Dažniausiai žaidžiamas kažkoks pseudo diplomatinis žaidimėlis, kuris dažniausiai baigiasi stengimusi atsidurti vienoje Rusijos lyderių organizmo dalyje. Tai žema ir niekados nėra ir nebus efektyvu. Todėl net galima prognozuoti, kad iki tol kol Lietuvos užsienio politikos “šulai” nesuras stuburo savy, tol mes ir turėsime visiškai neaiškius santykius su šia Rytų valstybe.

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Kopcikute:

    siaip siulyciau tau nuvykt i D.Britanija [o gal jau buvai?] ir viska savom akim pamatyt ir paciam [tiesiogiai] susipazint … As panasiai prijauciu Austrijai… Tai as austrofile? XD [geraj skamba]

Rašyti komentarą